top of page

10. - 15. 12. Soustředění v běžeckém lyžování zrakově postižených dětí 2023

Druhý prosincový týden patřil již tradičně soustředění zrakově handicapovaných dětí v běžeckém lyžování. Již 18. ročník proběhl v krásném prostředí Krkonoš, konkrétně na Černé Hoře v nadmořské výšce nad 1200 m.n.m. V této poloze panovaly výborné sněhové podmínky, které byly pro náš nácvik ideální.

Tohoto soustředění se účastnilo pět výprav z Plzně, Brna, Prahy, Liberce a Opavy v celkovém počtu 27 dětí.  

Program soustředění byl pestrý hlavní část tvořil samozřejmě trénink běžeckého lyžování, došlo ale také na krkonošský kvíz, nácvik střelby ze zvukové pistole, na hry s padákem na sněhu a bobování na lopatách. Každý večer probíhalo hodnocení dne zakončené společným zpíváním v doprovodu kytary paní učitelky Ivety. Čtvrtek byl závodním dnem, kdy se dopoledne uskutečnil závod v biatlonu a odpoledne v běžeckém lyžování.

Velkou pomocí bylo zapojení atletů z tréninkové skupiny Davida Šnajdra, kteří se stali traséry a motivovali naše lyžaře k nejlepším výkonům jak při trénování, tak při závodech.

Ve čtvrtek po večeři nastalo slavnostní zakončení soustředění, během kterého dostaly děti možnost vyjádřit své pocity a dojmy z celého týdne. Proběhlo také vyhlášení výsledků obou závodů. Z našich dětí se na medailových příčkách ve svých kategoriích umístili Samuel Dvorský, Valentýna Mičunková a Jirka Uhlíř. Velké ocenění ale patří všem dětem za to, jak na sobě tvrdě pracovaly a překonávaly nástrahy klouzajících běžek. V krásné atmosféře jsme večer a celé soustředění zakončili přípitkem.


Velké díky patří Nadaci Českého rozhlasu fondu Světluška, Nadaci Leontinka a nadaci ČEZ, které toto soustředění podpořili finančně.Comments


bottom of page