top of page

12. - 14. 4. Plzeň žije goalballem

V termínu 12.-14.4. se uskutečnilo v Plzni Soustředění zrakově postižené mládeže v goalballe, v showdownu a tandemové cyklistice. Soustředění bylo organizováno pro žáky speciálních škol v Plzni, Opavě, Brně a Praze a také pro klienty SPC. Prioritou byl goalball, ale děti trénovaly také showdown a tandemovou cyklistiku.

Goalballového tréninku se ujal zkušený reprezentant v goalballe Jan Bošek. Zúčastnění sportovci byli rozděleni do výkonostně stejných skupin. Děti pod jeho vedením trénovaly základní pohybové dovednosti: sluchová orientace, přihrávky, útočné a obranné pozice.

Došlo také na samotnou hru, kde mohli žáci naučené dovednosti uplatnit. Pořadatelé z Plzně zorganizovali turnaj v goalballe, který byl věnován velkému příznivci goalballu a bývalému řediteli plzeňské školy Pavlu Vošáhlíkovi. Některým se hra s klapkami nedařila, bylo pro ně těžké nejen s klapkami vydržet , natož hrát.  Na dětech, které se soustředění účastnili poněkolikáté bylo vidět, jak se jejich dovednosti a samotná hra zlepšila.

Tatro akce byla rovněž přípravou na Sportovní hry zrakově postižené mládeže. Ty se uskuteční od 3.-7.6. opět v Plzni. Držte nám palce, ať se nám daří.

Sportu a goalballu zdar!!!!

Comments


bottom of page