top of page

22. - 27. 1. Olympiáda dětí a mládeže

Dny 22.-27. 1. 2023 patřily Olympiádě dětí a mládeže, kterou organizoval Královehradecký kraj. Děti a mládež z celé naší republiky síly zde měřily v zimních disciplínách: akrobatické lyžování, alpské disciplíny, biatlon, běžecké disciplíny, běžecké disciplíny zrakově postižených, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, snowboarding a šachy. Moravskoslezský kraj se na této olympiádě umístil na krásném druhém místě s počtem bodů 223. Velký podíl na celkovém umístění našeho kraje měli zrakově postižení sportovci ze Základní školy Havlíčkova ve složení Matěj Kotěšovský, Jiří Uhlíř, Leontýna Stříbná a Sára Vašendová. V běžecké disciplíně i sprintu získal zlatou medaili Matěj Kotěšovský a o stříbro se v obou parasportech porval Jiří Uhlíř. Oba chlapci předvedli skvělé výkony a právem si zasloužili obdiv a uznání všech zúčastněných. Zástupci z paralympijského výboru si všimli potenciálu našich borců a doufáme, že o nich v budoucnu ještě uslyšíme. Dívky Sára a Leontýna pak překonaly své vlastní limity a v podstatě i ony se staly vítězkami olympiády. Přímé přenosy z obou závodů sledovaly děti z celé naší školy a na dálku podporovaly naše olympioniky. Společně se zaměstnanci školy pak připravily našim úspěšným sportovcům milé přivítání při příjezdu do školy. Opět tak ukázaly, jak se umíme podporovat a společně sdílet radost z úspěchů.


Rádi bychom poděkovali vedení naší školy, paní ředitelce Kateřině Prchalové a panu zástupci Markovi Halfarovi, za trvalou podporu sportu na naší škole, díky které se mohou žáci připravovat a účastnit sportovních akcí, kterých je během školního roku celá řada. Sport na ZŠ, Opava, Havlíčkova 1, p. o. má zelenou!
Comments


bottom of page