top of page

24. - 25. 4. Cyklosoustředění s ekologickým programem

24. - 25. 4. jsme strávili opět nádherné chvíle na Sluňákově. Žáci šestého a sedmých ročníků vyjeli tentokrát za poznáním netopýrů a vodních bezobratlých v občasných tůňkách.


První den jsme se zaměřili na naše létavé savce. Poznali jsme jejich stavbu těla, zjistili formou pohybových her, co žerou, nejen jsme si prohlédli samičku Bobinu - netopýra, která má poraněné křídlo, ale dokonce ji i nakrmili, a poslechli si přes vysílačku jí vydávané zvuky. Odpoledne nebylo nic zábavnějšího, než zkusit si postavit netopýří budku, tak jsme jich vytvořili rovnou tři kusy. Večer při tajemné procházce přírodní učebnou, kde jsme navštívili Rajskou zahradu, Chrám větru i Sluneční horu, jsme počíhali na netopýry při lovení potravy u řeky i bobřího rybníku a uslyšeli jejich dorozumívací zvuky přes vysílačku.


Druhý den nás čekal dlouhý výlet Litovelským Pomoravím na kolech. Během jízdy jsme si nejen zahráli plno her (Kuna a její potrava, Maják, apod.), ale poznali památné stromy, zjistili, proč jsou doupné stromy tak důležité a lovili v dočasných tůňkách. Naším uloveným pokladem byla žábronožka a listonoh.


Rozdělání ohně pomocí křesadel a březové kůry a opékání špekáčků po vyjížďce bylo velkou odměnou. Pak nás čekalo hodnocení pobytu, balení a odjezd domů, Jízdu vlakem jsme si užili i s občerstvením.


Ekologický pobyt se uskutečnil díky finanční podpoře Nadace Leontinka a Fondu Kaufland. Děkujeme.

Comments


bottom of page