top of page

26. 4. Den Země 2023

Díky Dobročinnému bazárku v únoru si žáci "vydělali" na koupi několika stromků, které mohli během Dne Země zasadit na Kamenné hoře v Oticích. Všechny děti se se svými pedagogy přesunuli na Otickou sopku. Někteří šli v rámci ekologie pěšky, jiní šlápli do pedálů a přemístili se sem na singlech a tandemech.


Od 9 hod. rána jsme si po třídách rozdělili ptačí třešně neboli vrabčírky a asi 150 doubků a smrčků, které jsme sázeli na určených místech. Vykopat dostatečně velkou díru, naplnit kvalitním substrátem, zasadit stromek a pořádně zalít, to byla dost namáhavá práce.


Dospěláci poté k třešním přidali kůly, aby stromečky rovně rostly a oplocenky, aby je neokusovala zvěř. Zároveň jsme pověsili jednu netopýří budku, kterou vytvořili žáci šesté a sedmých tříd na Sluňákově.


Po práci nás čekal oheň s opékáním špekáčků, louka s možností zahrát si fotbal nebo honěnou, házet s frisbee, prolézačky na cvičáku psů. Někteří pilní ještě posbírali odpadky v okolním lese a nechali je odvézt do sběrného dvoru. Celý den nám přálo i počasí, takže se nadmíru vydařil.
留言


bottom of page