top of page

4. - 8. 2. Ekologický program na Švagrově

"Zachraňme modrou planetu" tak se jmenoval program pro žáky 6. - 8. ročníků ve Středisku ekologické výchovy Švagrov ve Vernířovicích. Žáci během čtyř dnů plnili úkoly v oblastech: jídlo, odpady, udržitelný rozvoj a poznávání okolní krajiny. Program byl nabitý zábavnými činnostmi, hrami i tvořením. Domů si odvezli vlastnoručně dělaný přírodní šampon a plátěný pytlíček na svačinu.

Ohlasy některých žáků:

Přihlásil jsem se na Švagrov. Na Švagrově mi moc chutnaly obědy. Měli jsme zajímavé uvítání ve včelíně. Počasí nebylo moc hezké, můj nejhorší den na Švagrové byla středa, kdy jsme šli na výlet. Pokoj byl hezký a velký. Spolužáci mě krásně a vtipně pobavili. Dělali jsme plátěné tašky a šampon. Byl to krásný zážitek. 

Ondra

 

Na Švagrově mi moc chutnaly obědy a večeře. Cesta byla bohužel dlouhá a nudná, ale nakonec jsme v pořádku dojeli. Programy byly pro malé děti, ale docela to byla zábava. Ve středu jsme šli na 10 km procházku do hor. Kdyby tam bylo lepší počasí, tak by to tam bylo mnohem hezčí a lepší. V koupelně byla sprcha, která měla rozbité dveře, které nešly zavřít. Měli tam malé zoo, kde byla roztomilá zvířátka. Furt nechápu, proč jsme si nemohli nabíjet naše telefony. Nelíbilo se mi, že nám tam říkali zlatíčka, drahoušci, atd. Moc se mi to tam líbilo, doporučuji tam zajet alespoň na 4 dny. 

Danek

 

Moc jsem se na Švagrov netěšil, protože můj dobrý kamarád Mates mi řekl, že to tam vypadá jako v koncentračním táboře. Na Švagrově nebylo moc hezké počasí, všude tam byl led. Program byl hodně nabitý. Můj nejméně oblíbený den byl středa, měli jsme totiž procházku. Na snídaně jsem jedl pouze rohlíky. Kdyby nebyla pojistka na pojistce od hasičáku, tak bych málem odstranil pojistku od hasičáku. Už chápu, proč jsme si nemohli nabíjet naše telefony, protože náš spolužák měl totiž totálně rozbitou nabíječku. Na pobytu mě nejvíce štvaly vybírky telefonů. Také jsme si vyrobili tuhé mýdlo. Můj  pokoj se koncentračnímu táboru nepodobal.

David

 

Pobyt na Švagrově se mi velmi líbil. Vyjeli jsme v pondělí ráno asi ve tři čtvrtě na osm. Většina Švagrova byla ze dřeva, takže se tam nemohly nabíjet mobily nabíječkou, která nebyla prověřena. Museli jsme tak mít u sebe powerbanky. Program byl celkem dobrý, ale některé aktivity mi přišly moc dětské.

Obědy a večeře byly opravdu dobré a na snídaně měli dokonce švédské stoly.

Od pokojů jsem upřímně moc neočekával, ale příjemně mě překvapily. Byly relativně čisté a my jsme dokonce měli dvoupatrový pokoj. Nejhorší den asi byla středa, kdy jsme měli celodenní procházku. Ta sama o sobě nebyla špatná, ale šli jsme v dešti a cesta byla namrzlá.

Radek


1. Měli tam dobré jídlo.

2. Líbí se mi, že ten dům je jako strom.

3. Zjistil jsem, že jde z jídla vyrábět plyn.

4. S Pavlem, Radkem a Ondrou jsme měli dvoupatrový pokoj.

5. S Pavlem jsme si omylem vyměnili zubní pastu.

6. Bavili mě hry, které jsme hráli.

7. Udělal jsem si domácí přírodní šampon.

8. Šli jsme na kopec 10 000 kroků v blátě, sněhu a ledu.

9. Náš pokoj byl v posledním patře neboli v korunách stromů.

10. V úterý večer jsme šli bobovat poblíž hospody Brněnka.

Kuba
Comments


bottom of page