top of page

Koordinátor pohybových aktivit pro žáky se zrakovým postižením

Zvýšit kvalitu života dětí a žáků se zrakovým postižením prostřednictvím jejich zapojení do školních i volnočasových pohybových aktivit je společným cílem Centra aplikovaných pohybových aktivit (APA) Fakulty tělesné kultury UP a projektu Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu. Díky této spolupráci budou žákům, jejich pedagogům i rodičům k dispozici konzultanti, kteří pomohou nejen s podpůrnými opatřeními, ale také například představí pohybové aktivity přizpůsobené pro osoby s vadou zraku.


Naše škola a speciální poradenské centrum se podílí na zapojení koordinátora do prostředí integrovaných žáků se zrakovým postižením v MS kraji. Proto budeme rádi pokud se povědomí o této pozici rozšíří mezi školy s integrovanými žáky a rodiny s ZP dětmi.

Od září bude koordinátorka Klara Horová k dispozici v rámci konzultačních hodin při SPC pro vady zraku na naší škole.

Další informace najdete na tomto odkaze:
Základní info pro SPC_kontakty morava
.pdf
Stáhnout PDF • 89KBComentários


bottom of page