top of page

11. - 15. 3. Lyžařský výcvik

Letošního „jarního“ lyžařského výcviku se zúčastnilo 7 žáků sedmých tříd, 3 žáci z osmé třídy, 1 žák z 9. třídy a žák Samuel Dvorský ze 3.třídy, který měl účast na lyžařském výcviku zároveň jako přípravu na Zimní olympijské hry dětí a mládeže v roce 2025. Jako vždy měli žáci možnost vybrat si, zda se budou učit běžeckému či sjezdovému lyžování.

Ubytování a strava byla zajištěna na chatě Severka ve Staré Vsi u Rýmařova, ve které jsme letos prvně mohli využívat nově vybudovaný bazén k relaxaci a zábavě.


Lyžařským výcvikem, letos také začala spolupráce s Univerzitou Palackého v Olomouci. Čtyři studenti pomáhali při plnění plánovaných aktivit a připravovali pro naše žáky večerní programy.


Jak víme sněhové podmínky nebyly tuto sezónu pro zimní sporty příznivé, proto jsme museli plán lyžařského výcviku průběžně upravovat. V pondělí 11.3. navštívili sjezdaři ski areál Kopřivná, kde se učili základy sjezdového lyžování. Běžci si vyšli do Staré Vsi na odpolední túru, kde museli plnit úkoly fyzické zdatnosti. V úterý 12.3. nám počasí nepřálo vůbec, po krátkém výšlapu nad Karlovou Studánkou jsme promokli a rozhodli jsme se, že odpolední program změníme na plaveckou výuku a relax v bruntálském bazénu. Středa a čtvrtek byla věnována trénování běžeckých a sjezdařských dovedností na Pradědu. Zde jsme již plnili naplánované lyžařské aktivity.


I když běžecké podmínky na Pradědu nebyly ideální, všichni žáci zvládli dovednosti na běžkách na výbornou. Také sjezdaři zabojovali a zvládli zkrotit lyže do té úrovně, že na konci výcviku si mohli užít lyžování a volné jízdy.
202

Comments


bottom of page