top of page

4.10. Soutěž "Bricks game"

Dne 4.10. 2023 proběhl další ročník soutěže ve stavění se stavebnicí Cheva s názvem „Bricks game“ na SPŠ Stavební Opava. Soutěže se zúčastnilo 25 čtyřčlenných týmů základních škol okresu Opava. Naši školu reprezentovalo družstvo "Bramboráci" ve složení: Anna Krátká (9.A), Ondřej Gemsa, Matěj Ludwig a Zuzana Maléřová (všichni 9.B). Cílem soutěže bylo postavit stavbu na téma „Addams Family house“. Kritéria hodnocení: Architektura, vzhled stavby a nápaditost. Žáci měli k dispozici celý sud kostek a navíc si mohli donést různé doplňky, které si vyrobili sami. Zde děkuji Zuzce Maléřové, která doma navíc vyrobila papírové dekorace. Naše družstvo nakonec obsadilo solidní 23. místo. Jak se jim stavba vydařila můžete sami posoudit na přiložených fotografiích. Všem žákům děkuji za příkladnou reprezentaci naší školy. Po celou dobu akce měli žáci k dispozici pitný režim i drobné občerstvení. Velké poděkování patří také jednomu ze sponzorů celé akce – firmě STRABAG, která pro účastníky připravila ukázku práce robotického psa a simulátor bagru. Závěrem bych chtěl ocenit výbornou organizaci, občerstvení a velmi přátelskou atmosféru, která panovala během celé soutěže. Určitě se příští rok rádi znovu zúčastníme.


Odkaz na článek na stránkách SPŠ, kde najdete kompletní výsledkovou listinu i další fotografie: https://www.spsopava.cz/zaci-zs-u-nas-soutezili-o-nejlepsi-stavbu-a-nejpevnejsi-most/


Robin Olšar
Comentarios


bottom of page